Prve slike novih Ikarbusa…
Pojavile su se prve fotografije novih niskopodnih autobusa Zemunskog proizvođača autobusa, na Manovoj šasiji i mehanici… Kao što se već zna 32 modela IK-218M, prvi će probati Beograđani i to već tokom meseca marta….
Pre same premijere u javnosti, naš portal došao je do slika novog modela, na kom se odmah da videti da je nešto menjano i nagoveštava promene na bolje… Odmah ono što upada u oko je sama šasija, jasno se vidi da su treća vrata pomerena za još jedan red sedišta, za razliku od prethodnog modela

IK-218
Sličnost sa Lions City G, šasija je ista.
Takođe, vidljivi su mali estetski poduhvati, u vidu zamene prednje maske, kojom sada dominira siva linija preko srednjeg branika koja upotpunjava isti i daje mu neki šmek.
Značajnija promena desila se kod zadnje maske, gde sada dominira crni deo na žutom poklopcu, umesto dosadašnje rešetke na tom delu je sada staklo, i sve to zajedno prelepo izgleda

IK-218M

IK-218
Pored samog izgleda zadnje maske vidljiva je i promena kod svetlosne signalizacije na prikolici, umesto običnih sijalica tu su sada LED diode, i siva maska koja odaje estetski utisak

IK-218M

IK-218
Toliko za sada, nadamo se da će novi IK-218M opravdati očekivanja i da će biti vredan čekanja, kao i uvek prve slike iz saobraćaja biće na www.balkantransport.net i na našem forumu.
Tekst: D.B.
Foto: (Balkan Transport; Iks)